Brokkolis Csirke Tepsiben

winvip88.com

Dán Kézilabda Válogatott

Saturday, 3 September 2022
Győri Audi ETO KC Fotó: Brest Bretagne Handball Facebook Rutinos kapussal erősíti meg keretét a Győri Audi ETO KC, hiszen nyártól Sandra Toft, a dán válogatott hálóőre, a Brest Bretagne Handball csapatából Győrbe teszi át székhelyét. A friss világbajnoki bronzérmes kapus kétéves kontraktust kötött az egyesülettel. Újabb poszt vált a Győri Audi ETO KC 2022/23-as keretéből teljessé, hiszen a szezon végén visszavonulását bejelentő Amandine Leynaud pótlására a klub deklaráltan szeretett volna kapust igazolni. A vezetés a következő évadban is három hálóőrrel látja biztosítottnak a poszt teljes körű megoldását – fogalmaz az egyesület honlapja. A dán válogatott hálóőre Sandra Toft – élve szerződésében szereplő opciójával – a francia Brest Bretagne csapatánál lévő szerződésének felbontását kezdeményezte az idei szezon végeztével, így 2022 nyarától a Győri Audi ETO KC csapatát erősíti. "Sandra Toft egyike a nemzetközi mezőny jelenlegi legjobb kapusainak, egyértelműen a legmagasabban jegyzett szűk elit tagja.

Hosszabbításban dőlt el a kézi-Eb bronzmeccse | 24.hu

Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Egy franciák nélküli végjátékból nagyobb eséllyel lehet sikerrel kijönni - itt pont az ötkarikás játékok fináléjára lehet visszautalni, ahol a Nikola Karabatic vezette védekezés volt a kriptonitjuk. A legenda még így 37 esztendősen is az olimpiai bajnok egyik legfontosabb játékosa, de azért a fiatal Aymeric Minne már igencsak bontogatja szárnyait. Az előző, Montenegró elleni meccsre pedig a Szegeden a karantént elhagyó védőspecialista, Karl Konan, és a világ egyik legjobb beállója, Ludovic Fabregas is visszatérhetett negatív covid-tesztjeiknek köszönhetően. A franciák keretének mélységéről mindent elmond, hogy Kentin Mahé pozitív tesztje és az Eb-t sérülés miatt kihagyni kényszerülő Nedim Remili pótlása sem feltétlenül ütközik komoly problémákba. A párizsi jobbátlövő posztján két barcelonai klasszis, Dika Mem és Melvyn Richardson dobálja a gólokat, a veszprémi irányítót pedig Karabatic és Minne mellett Romain Lagarde is helyettesíteni tudja. A kapusok közül Vincent Gerard az előző meccsen piros lapot kapott, majd jött Wesley Pardin, aki 32 éves korára került élete formájába.

2022. 01. 30. 22:07 Olvasási idő: < 1 perc Az ősztől Line Haugsted, a Viborg és a dán kézilabda-válogatott balátlövője a Győri Audi ETO KC-t erősíti – jelentette be Bartha Csaba, a zöld-fehérek elnöke a Sport TV Harmadik Félidő című műsorában. Tovább erősödik a Győri Audi ETO KC 2022-2023-as idénybeli kerete. Bartha Csaba klubelnök a Sport TV Harmadik Félidő című műsorában ugyanis bejelentette, megegyezett Line Haugsteddel, a Viborg és a dán válogatott hármas védőként is bevethető balátlövőjével. Haugsted egy héttel ezelőtt jelezte a Viborgnak, hogy szeretne élni a szerződésben foglalt sanszával, és a szezon végén kilép a megállapodásábül, mert "…nagyszerű lehetőség kínálkozik előttem, amit meg kell ragadnom". Most már nem titok, ez az ETO ajánlata volt. "A dán válogatott egyik legjobb formában lévő játékosa érkezik hozzánk. A decemberi világbajnokságon Ambros Martinnal sok mérkőzést a helyszínen tekintettünk meg, személyesen is találkoztunk vele, akkor már képben volt, azóta pedig olyan információkkal gazdagodtunk, hogy az ő szerződtetése kulcsfontosságú lett" – mondta Bartha Csaba a Harmadik Félidőben.

A balszélen Magnus Landin magabiztossága és Emil Jakobsen varázslatos trükkös lövései, a jobbszélen Lasse Svan rutinja és Johan Hansen váratlan megoldásai egyaránt megnehezíthetik Gerard dolgát a francia kapuban. Vajon ezúttal ki nyújtja a jobb teljesítményt: Vincent Gerard vagy Niklas Landin? Forrás: AFP A legendás Thierry Omeyertől sokat tanuló 35 éves kapus képes egymaga meccset nyerni, ezt a tokiói olimpia végjátékában is megtapasztalhattuk, ahol az elődöntőben szinte egymaga intézte el Egyiptomot, majd a dánok ellen is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. Minden jel a dánok győzelmére utal, de ennek ellenére is hiba lenne leírni egy olyan csapatot, amelynek soraiban Gerardhoz, Fabregashoz, Memhez és Karabatichoz hasonló szintű klasszisok pattogtatják a labdát. Már csak ezért is lesz érdemes kilátogatni szerda este is a népligeti MVM DOME-ba, ahová még bőven kaphatóak jegyek. Férfi Európa-bajnokság, középdöntő, 4. (utolsó) forduló: I. csoport (Budapest, MVM Dome): Izland-Montenegró 15.

üvegtészta miből van

Az olimpiai címvédő Franciaország elődöntőbe jutott a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután óriási csatában 30-29-re legyőzte a világbajnok Dániát a középdöntő negyedik, utolsó fordulójában, szerdán a budapesti MVM Dome-ban. Az eddig hibátlan dánok már korábban biztosították helyüket a legjobb négy között, a franciáknak ehhez mindenképpen pontot kellett szerezniük. A dolgukat látszólag megkönnyítette, hogy az ellenfélnél Mikkel Hansent, Mathias Gidselt és Magnus Saugstrupot sem nevezték be a meccsre. Ennek ellenére is a skandinávok kezdték jobban a mérkőzést (3-0), a franciák pedig a hatodik percben időkérésre kényszerültek. Támadásban némileg rendezte sorait Franciaország, egy gólra felzárkózott (10-9), ám védekezésben továbbra sem remekelt, Vincent Gerard húsz percen át egy lövést sem védett, érkezett is Wesley Pardin a kapuba, neki jött össze az első francia hárítás a 25. perc végén. A dánok az első félidőben az egyaránt hatszor eredményes Niclas Kirkelökke és Jacob Holm vezetésével elöl is hatékonyabbak voltak, azonban a különbséget igazán a védelmek közti differencia jelentette: a szünetig a franciáknál a két hálóőr összesen egyet hárított a 18 dán kísérletből (6 százalék), míg a túloldalon Kevin Möller húsz kapura tartó lövésből nyolcat védett (40 százalék).

Halálos fenyegetéseket kapnak üzenetben a dán válogatott kézilabdázói Dánia egygólos vereséget szenvedett Franciaországtól (29–30) a magyar-szlovák közös rendezésű kézilabda Európa-bajnokságon, az izlandi szurkolók a közösségi médiában küldtek fenyegető üzenetet a dán játékosoknak. A franciák alaposan megküzdöttek a szerdai mérkőzés hajrájában, a Mikkel Hansent, Mathias Gidselt és Magnus Saugstrupot is pihentető dánok ellen, hogy elődöntőt játszhassanak az Európa-bajnokságon. Dánia 27–22-re is vezetett, de a franciák megfordították a mérkőzést és 30–29-es győzelmükkel első helyen jutottak tovább a középdöntő-csoportból, így kiejtették Izlandot. A dán TV2 arról számolt be, hogy a csalódott izlandi szurkolók fenyegetéseket küldtek a dán játékosoknak a mérkőzés után. "Arról értesültem, hogy a meccs eredményét befolyásoló vádak mellett a játékosok megjelenésére vonatkozó megjegyzésekig mindent küldtek, de a legrosszabbak közel állnak a halálos fenyegetéshez" – fogalmazott a dán csapat sportmenedzsere, Morten Henriksen.

A pirosmezesek először a 39. percben vették át a vezetést, majd Magnus Saugstrup négyes sorozatával el is húztak. Francia időkérés, majd ott is egy négyes sorozat következett, így újra átvették a vezetést, hat perccel a meccs vége előtt azonban kettős emberhátrányba kerültek. A dánok ismét fordítani tudtak, Dika Mem azonban egyenlteni (29-29) tudott 33 perccel a lefújás előtt. A hosszabbítás első félidejében három dán és csupán egy francia gól esett, köszönhetően Landin remek védéseinek. A dánok a második öt percben is hatékonyabban játszottak, így a franciáknak nem volt esélyük visszakapaszkodni.

hevesi tamás kriszta hevesi

Keresztély dán király koronáját. Egy izlandi szupermarketlánc, a Hagkaup jelezte, ilyen a körülmények között nem tartja meg egyelőre az úgynevezett dán napokat. "Óvatosak akarunk lenni, szeretnénk, ha az emberek elfelejtenék ezt a mérkőzést, optimistábbak lennének a jövőt illetően és maguk mögött hagyva a koronavírust újra mosolyogjanak, de dán napjaink lesznek" – nyilatkozta Sigurdur Reynaldsson vezérigazgató. Hozzátette, az Eb-csalódás után most már biztosak abban, idén nem lesznek túl korán ezek a napok, amikor a cég a dán termékek nagy választékát árulja, és egy hétig dán zászlókkal díszíti fel az üzletet. Pénzt kér szurkolóitól az izlandi válogatott A megnövekedett költségek miatt a szurkolók támogatásában bízik az izlabdi férfi kézilabda-válogatott, amely közleményben fordult a rajongókhoz, írta a portál "A szövetség célja, hogy megvédje a játékosokat és a többi munkatársat a világjárvány idején. A koronavírus miatt jelentős többletköltséget kellett fedeznünk" – írták a közleményben.